آمریکا توضیحی برای “اشیای ناشناس پرنده” ندارد

6
3918

بیگ بنگ: اداره اطلاعات ملی آمریكا روز جمعه ۲۵ ژوئن (۴ تیر) با انتشار گزارشی اعلام کرد که برای شناسایی اشیاء ناشناس پرنده یا اصطلاحاً «یوفوها» که موارد مشاهده آنها تاکنون ثبت شده، نیاز به جمع‌آوری اطلاعات بیشتری دارد.

xaدر این گزارش آمده است که از ۱۴۴ مورد ثبت رؤیت اشیاء ناشناخته در حال پرواز در آسمان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱، تاکنون ۱۴۳ مورد قابل شناسایی نبوده است. گزارش می‌گوید اطلاعات کافی در ارتباط با “اشیای ناشناس پرنده” در دست نیست و هیچ نشانه‌ای نیز از حیات احتمالی موجودات فضایی وجود ندارد. بیشتر گزارش‌های مشاهده اجسام مرموز مربوط به دو سال گذشته بوده است. دولت آمریکا در گزارش خود که از مدت‌ها پیش انتظار انتشارش می‌رفت، این موارد مرموز را «پدیده‌های هوایی ناشناخته» خوانده است.

در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است كه تنها یكی از این موارد با اطمینان بالا شناسایی شده و آن هم مربوط به یک بالن بزرگ در حال خالی شدن بوده است. بر پایه همین گزارش، ۱۸ مورد از مشاهدات ثبت شده نیز شامل «حرکات و خصوصیات پروازی» نامعمول است. این گزارش به جای پاسخ به پرسش‌ها به ابهامات و سئوالات جدیدی دامن زده است.

در گزارش اطلاعات ملی آمریکا آمده است: «در موارد ثبت شده اشیایی دیده شده‌اند که در هنگام وزیدن باد بالای سطح دریا ثابت مانده‌اند یا در خلاف جهت باد، به طور ناگهانی و یا با سرعت قابل ملاحظه‌ای حرکت می‌کنند، بدون این که نیروی پیشرانه آنها قابل تشخیص باشد.»

همین گزارش می‌افزاید که این اشیاء طوری به نظر می‌رسند که گویی فناوری بسیار پیشرفته‌ای دارند. فرضیه‌های مختلف برای توضیح این پدیده‌ها به پنج دسته بخش‌پذیرند که شامل اثرات آشفتگی به وجود آمده در هوا، پدیده‌های جوی طبیعی، عملیات سری آمریکا، فعالیت سامانه‌های دشمنان خارجی آمریکا مانند چین و روسیه یا سایر دلایل است. با این حال در این گزارش که به کمیسیون‌های پارلمانی در کنگره آمریکا فرستاده شده، گفته شده که «کمبود گزارش‌های با کیفیت بالا» دربارۀ پدیده‌های مشاهده شده، مانع از «نتیجه‌گیری قاطع» دربارۀ آنها می‌شود.

سایت علمی بیگ بنگ / منابع بیشتر: wired.com , nationalgeographic.comارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

6 دیدگاه‌ها

  1. دیدن این اشیائ جای خوشحالی است،موجودات انسان گونه با تفکر و فن آوری بروزتر و بسیار گوناگون،این اجازه را به ما می دهد که برای رسیدن به اهداف فضایی بسیار گوناگون فکر و چاره جویی کنیم‌ و همچنین علم را وسعت‌می دهد و راه هایی که به ظاهر سخت هستند بسیار آسان می شوند،آنها متفکرین دیگر فضا هستند…