از تولد کیهان تا مرگ زمین +ویدئو

17
3531

بیگ بنگ: این ویدئوی موزیکال با بیگ بنگ که تمام کائنات به اندازه ی یک اتم یا حتی کوچکتر از آن بود، آغاز می شود. سپس عالم نخستین، چگونگی شکل گیری اتم ها، ماده و اجرام کیهانی مانند کهکشان ها و همچنین تولد ستاره ها، تولد منظومه شمسی، شکل‌گیری زمین و ماه را خواهید دید.

بعد از آن شکل گیری حیات چند سلولی‌ و گیاهان، به وجود آمدن خزندگان و دایناسورها، ویرانی زمین در اثر برخورد شهاب‌‌‌سنگ‌ در ۶۵ میلیون سال پیش و انقراض دایناسورها، گام نهادن انسان در زمین، جنگ های عصر نخستین انسان، زندگی زمینیان، تکامل انسان متمدن، جنگ های جهانی، پیشرفت سریع انسان به کمک علم و تلکنولوژی و در نهایت نابودی زمین را مشاهده خواهید کرد.

دانلود ویدئو با حجم ۴۰ مگابایتارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

17 دیدگاه‌ها

 1. سلام و درود.به نظریه ی من جواب دهید ممنون میشوم. بابت این ویدیو متشکرم….. من از دیدن این ویدیو نتیجه میگیرم که این وقوع سرنوشت انسان میباشد همانطور که دایناسور ها به نابودی گرفتار شدند.میتوانید حدس بزنید. انسان بخاطر این ازبین میرود که موجود دیگری خلق شود.هر موجودی ازبین میرود.دایناسور ها رفتند که انسان وجود آید.حتی ستارها میمرند که سیاه چاله به وجود آید.حتی ستاره ای که ما به آن میگوییم خورشید هم از بین خواهد رفت. بنابراین نتیجه میگیرم: نابودی انسان= موجودی دیگر بنامه(؟)

 2. سلام من به تازگی وارد این سایت شده ام و واقعا این ویدیو من را متحول کرد. واقعا نشان میدهد که ما انسان ها واقعا نمیتوانیم از این دنیا استفاده کنیم . از یک اتم کل این جهان به وجود امد و ما این جهان ساکت رو نابود کردیم. چندین نسل از دایناسور منقرض شد تا زمین برای زندگی ساخته شود اما ما به قصد جنگ از این نعمت استفاده میکنیم. البته این تنها فرضیه منفی ای بود که میشود گرفت اما نکته های مثبت بسیار زیادی از جمله عظمت خدا و جهان و غیره ما پی میبریم
  واقعا ممنون بابت سایت عالیتون.

 3. اون اتفاق بد و نهایی حداقل ۵ میلیارد سال دیگه میوفته ! بشر تا سال ۲۱۰۰ سفینه هایی واسه بردن درصد زیادی از انسان ها به کرات دیگه رو ساخته ! ” شتاب “سرعت پیشرفت رو نباید نادیده بگیریم ! شتابی با منحنی به شدت نمایی و لگاریتمی ! . تا سال ۳۰۱۴ میلادی اتفاقات خوبی میوفته که خیلی ها اصلا الان نمیتونن حتی تصورش رو هم بکنن ! یعنی فقط ۱۰۰۰ سال دیگه ! .

  • شما چرا روی هوا حرف می زنی! پیشرفتی که شما میگی مربوط به صنایع الکترونیکیه نه هوافضا،شما اگه یه خورده در ریاضی سر رشته داشتی میدیدی که لگاریتمی کمترین سرعت رشد را در بین توابع دارد و قابل مقایسه با نمایی نیست!

   • نکته آخر این ویدئو در واقع نشان نمی دهد که در ۵ میلیارد سال دیگر بخاطر پایان عمر خورشید و در نتیجه گرمای بیش از حدش؛ زمین نابود شده است. در واقع فرایند نابودی را به وسیله ی طوفان های خورشیدی عظیم نشان می دهد! نکته بعدی اینکه، دوست عزیز کاشف بد نگفته، تلاش انسان برای ارسال فضاپیما و ماهواره های تحقیقاتی به ۱۰۰ سال نرسیده و با توجه به فضای خشن خارج از جو زمین همین پیشرفت حال حاضر هم قابل ستایش است.

    به نظر می آید دوست گرامی مهدی، شما مثل بسیاری دیگر که در گذشته خیلی از پیشرفت های حال حاضر را باور نداشتند، نمی توانید باور کنید که یک روزی بشر سیاره زمین را ترک خواهد کرد. بله تمام تلاش های حال حاضر، شاید به درد ما نخورد اما همین تلاش ها به آیندگان بشر در ترک زمین به مقصد ستارگان کمک خواهد کرد.

    جناب مهدی جایی هم در کامنت ها خواندم که شما گفته بودید بیگ بنگ فقط یک نظریه هست، انگار که خود نظریه ای بهتر ارائه داده اید و با این جمله قصد داشتید سطح این نظریه را پایین بیاورید. شما باید بدانید که در علم تجربی هیچ چیزی اثبات نمی شود و عبارت نظریه تضمین کننده اثبات ناشدگی و مورد تردید بودن نیست. نظریه ها مدل هایی هستند برای توجیه و پیش بینی تجربه ها و مشاهدات ما. فرضیه ای که بتواند از آزمون های متعددی سر بلند بیرون بیاید، یک نظریه خواهد بود و تا روزی که یک آزمون یا پیش بینی نا دقیق بتواند آن را ابطال کند، مورد وثوق خواهد بود. وقتی که نظریه ای در یک آزمون جواب درست ندهد، یا دقت کافی نداشته باشد، باطل می شود و جای خود را به نظریه ای دقیق تر می دهد. پس تا آن زمان بیگ بنگ با شواهد موجود فقط یک نظریه نیست، بلکه نظریه ای موفق است.

    • شما جواب خوتان را دادید،من نگفتم که نمیتوانم باور کنم بلکه همان طور که خودتان گفتید، تلاش های حاضر فقط کمک می کند،من باور دارم که همان طور که زمین و منظومه شمسی نسبت به کل جهان تقریبا هیچ چیز است ، تمام تلاش های فعلی ما نسبت به تلاشی که کل جهان را تسخیر می کند، تقریبا هیچ چیز است.
     منظور من در آنجا از نظریه بودن بیگ بنگ این بود که،جناب مجتبی مدلی را قبول داشتند که ابتدا ذره بیگ بنگ وجود داشته و من گفتم که قبل از آن ذره، هیچ چیز و تاریکی وجود داشته،شما خوب می دانید که تا قبل از چند سال پیش دانشمندان به وجود آمدن جهان از هیچ چیز را قبول نداشتند و جناب مجتبی همچنان بر این باور بودند و من گفتم که جهان در نهایت از هیچ چیز به وجود آمده، همان مدلی که هائوکینگ گفته بود!

     • خب شما می توانید تلاش های بشر را کمی واقع بینانه تر بسنجید، مبنای سنجش شما اشتباه است. چون می توانید ابتدا نسبت به کل منظومه شمسی، در مرحله ی بعد منظومه های همسایه های ما و بعد از آن نسبت به کهکشان راه شیری بسنجید، با این سنجش یک هدف بندی مشخص دارید که راحت تر قابل دسترسی است.

      در مورد بعدی:

      بیگ بنگ با شواهد بسیار = نظریه است

      جهان از عدم با شواهد کم = فرضیه است.

     • من با توجه به این که امکان حیات بشر در منظومه شمسی، منظومه های همسایه وکل سیارات کهکشان راه شیری وجود ندارد،این سنجش را مطرح کردم.

     • من فکر میکردم شما انسان منطقی هستید، اما متاسفانه بحث با شما فایده ندارد. در میان ۴۰۰ میلیارد منظومه خورشیدی راه شیری که چندین برابر این عدد سیاره و قمر دارند و تعداد ۲۰۰۰ تای آنها توسط تلسکوپ فضایی کپلر مستقیما مشاهده شده اند، یعنی سیاره ای شبیه به زمین پیدا نمی شود تا به زمینیان پناه دهد. حتی دانشمندان به فکر این هستند در طی ۱۰۰ سال مریخ را اکسیژن دار کنند و آن را تبدیل به سکونت گاه دوم بشر کنند. به گفته یک کارشناس نجومی راه شیری به تنهایی خانه ۳۰۰۰ تمدن بیگانه است. این جور که از سخنان شما بر می آید وجود حیات در جایی به غیر از زمین را هم انکار می کنید.

     • شتاب گرانش مریخ را می خواهند چکار بکنند!!
      این که در کهکشان راه شیری سیاره ای مثل زمین پیدا نمی شود، نظر من است. در کل جهان به نظر من، بیشمار سیاره مثل زمین یا حتی بهتر از زمین وجود دارد.

     • مهم این است که دانشمندان امکانپذیری ها و ناپذیرهای مهم تری از شتاب گرانش در مریخ را مد نظر دارند و این مشکلات پیش پا افتاده نمی تواند مانعی بر سر راه آنها باشد.

 4. ممنون…این ویدئو حس “تاسف عمیق و هیچ بودن مطلق” رو در من القا کرد…همش جنگ و امپراتوری، اون پادشاهان و جلادان و حقه بازانی که کاردشون غلاف نمی رفت! حالا نیستن تا ببینن که یه دانه کاه هم از اونا سرتره، …حتی در قلب یک تمدن متمدن، باز هم جنایت و خون ریزی (جنگ جهانی دوم با ۶۲میلیون کشه!!!و از باقی مشکلاتِ وحشتناکش بگذریم…) و امروز بیش از پیش….
  نتیجه ای که میگیرم اینه که؛ ما آدما بدرد “وجود” نمیخوریم! شاید به این دلیله که خدا اعلام حضور نمیکنه…چند صباحی بهمون فرصت دادن، چکارا که نمیکنیم، انگار تا ابد هستیم…آیا ذاتا بطرف بدی و زشتی گرایش نداریم؟ انگار که ما را خدایی شرور و تاریک و هیچ آفریده است!!! …اما این غیر ممکنه… به نظر من اگر نیک بنگریم؛ آب و گل ما رو بد نیافریدن، ما خود بد می آفرینیم خود را…در هر حال این ویدئو نشون میده که- صد هیچ به نفع جهان…بشر بدجوری باخت متاسفانه….