توضیح فیزیکی ِشوت کات دار+ویدئو

بیگ بنگ: چگونه شوت کات دار بزنیم، فیزیک چه پاسخی برای آن دارد؟ تا به حال علم فیزیک باشگاه تفریحی مردان بوده است، و بانوان تمایل زیادی برای ورود به این باشگاه نداشتند، اما چند ماهی است که خانم “دایانا کاورن” (Dianna Cowern) وارد عرصه ترویج علم فیزیک شده است او که با نام مستعار “دختر فیزیکی” (Physics Girl) در حال تولید محتوی علمی است این انحصار قدیمی را شکسته و احتمالاً خبرهای بیشتری از او در آینده خواهیم شنید. در این ویدئو نقش فیزیک و محیط بر حرکت کات دار توپ بخوبی توضیح داده می شود. ( زیرنویس فارسی دارد)

دانلود ویدئو با حجم ۱۸ مگابایت

ترجمه زیرنویس: حمید شکری / بیگ بنگ

(26 نفر , میانگین : 4٫62 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=20190
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۵ پاسخ‌ها

 1. trojan گفت:

  خوب درباره شوت آخر میتونم بگم
  طبق همین توضیحات وقتی توپ بار اول خورد به تیر بازم داشت میچرخید و با توجه به سرعتش باعث شد یکم دیگه چرخشش بیشتر بشه و بازم همون بحث خلاء ایجاد شده و دوباره توپ کات گرفت.
  اگه حال داشتم نقاشیه نیروهاشو میکشیدم.
  توپ به تیر خورد تیر به توپ نیرو وارد کرد توپ در چرخش بود.یکم رو چرخش اضافه کرد یه کم هم به طرف عقب هلش داد اما بازم نیروی خلاء اونو برگردوند با چرخش بیشتر

  خخخخخخخخخخخخخخ.یعنی مظورمو رسوندم؟؟؟؟؟؟؟

 2. مهدی عباسپور گفت:

  توپ یک بار به تیر برخورد می کنه و به تیر نیرو وارد می کنه و عکس العمل تیر هم قطعا اینه که به توپ نیرویی مساوی و خلاف جهت وارد می کنه. بنابراین توپ از تیر دور میشه و به سمت راست میاد ولی چون هنوز هم در حال چرخش اتفاقی که تو ویدئو نشون داد دوباره می افته و بازم به سمت چپ میره و دوباره به تیر برخورد می کنه.
  بعضا وقتی به دریا یا رود یا دریاچه به صورت افقی سنگ پرت کنیم یه همچین اتفاقی اونجا هم می افته.

 3. علی حامدی گفت:

  وقتی توب به تیرک خورد باز جهت چرخش توپ ثابت و در خلاف جهت ساعتگرد ماند ولی طبق قانون سوم نیوتون وقتی توپ به تیرک نیرویی وارد کرد دقیقا تیرک هم همان نیرو رو به توپ وارد کرد که همان نقش شوت با پشت پا رو برای توپ بازی می کرد که انگار اون فوتبالیسته یه ضربه دیگه مثل ضربه الی بهش میزنه پس بازم با یه کم دور شدن از دروازه دوباره کات برمیداره و به سمت دروازه میاد که شانسی خورد به تیرک که میتونست وارد دروازه هم بشه یا بره بیرون میشه با اصل برنولی هم توضیحش داد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.