دو میلیون ستارۀ در حال حرکت

بیگ بنگ: اگر بتوانید به مدت یک میلیون سال آسمان شب را نظاره کنید، مشاهده می کنید که چگونه تغییر می کند. علاوه بر اثرات محلی ناشی از چرخش زمین و جهت گیری مجدد محور چرخشی زمین، خود ِ ستارگان نیز در حال حرکت هستند.

ترکیب داده های موقعیتی دو میلیون ستاره با دقت بی سابقه که به مدت چندین سال توسط ماهواره های هیپارکوس (که در حال حاضر از دسترس خارج شده) و گایا متعلق به ناسا که به دور زمین می چرخند، برونیابی آتی داده های ستارگان ظرف چند میلیون سال ِ آینده انجام شد. همانطور که در این ویدیوی جالب نشان داده شده، بسیاری از ستارگان فقط تغییرات زاویه ای کوچکی را انجام می دهند، اما برخی دیگر – معمولا ستارگان نزدیک – در طول آسمان با سرعت و انرژی در حرکتند.

زمانی صور فلکی و دسته های ستارگان آشنا غیرقابل شناسایی می شوند، زیرا ستارگان درخشانی که آنها را به وجود آورده اند به اطراف حرکت می کنند. بسیاری از سحابی های محلی که در اینجا نشان داده نشده اند از بین می روند، درحالی که سحابی های جدید در مناطق مختلفی تشکیل می شوند. شاید ساکنین آیندۀ زمین بتوانند رشتۀ مرکزی ستارگان کهکشان راه شیری مان را تشخیص دهند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(13 نفر , میانگین : 4٫77 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=65347
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.