معرفی کتاب: تکامل شگفت انگیز

0
1995

بیگ بنگ: کتاب «تکامل شگفت انگیز» به شما می‌گوید که تکامل چیست، چگونه کار می‌کند و چه کسی اسرار آن را کشف کرد. چرا زرافه گردنی به این درازی دارد؟ چه چیزی باعث می‌شود که یک ماهی ماهی به شمار آید؟

bookنام اصلی: Snakes, Sunrises, and Shakespeare
نوشته: آنا کلی بورن
ترجمه: کاوه فیض اللهی
ناشر: فرهنگ نشر نو
موضوع: تکامل(زیست شناسی)
چاپ اول: ۱۳۹۹
تعداد صفحه: ۸۶

دانلود بخشی از کتاب

چگونه ممکن است تمام جانداران، از گیاهان، باکتری‌ها و قارچ‌ها گرفته تا سنجاقک، هشت‌پا و انسان با هم خویشاوند باشند؟ پاسخ این پرسش‌ها و بسیاری از پرسش‌های دیگر دربارۀ حیات روی زمین در تکامل است. این کتاب به شما می‌گوید که تکامل چیست، چگونه کار می‌کند و چه کسی اسرار آن را کشف کرد. و سفر دور و دراز حیات را نشانتان می‌دهد؛ از نخستین جانداران ساده‌ای که ۳/۸ میلیارد سال پیش پدید آمدند تا انسان ریخت‌های سخنگوی اعجاب‌انگیزی که امروزه در سیارۀ زمین ساکن‌اند، و انسان نامیده می‌شوند!

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز آن در تغییر است. سنگ‌ها کم‌کم ترک می‌خورند، از هم می‌پاشند و باز از نو تشکیل می‌شوند. شکل دیواره‌ها، دره‌ها و ساحل‌ها تغییر می‌کند. خود سیاره‌ها و ستاره‌ها نیز مدام در حرکت و تغییرند. بیشتر از همه، و سریع‌تر از همه موجودات زنده‌اند که تغییر می‌کنند. از فصلی به فصل بعد تغییر می‌کنند. به دنیا می‌آیند، رشد می‌کنند، پیر می‌شوند و می‌میرند. وقتی که می‌میرند بچه‌هایشان جای آنها را می‌گیرند و با گذشت نسل‌ها انواع جدید از موجودات زنده به وجود می‌آینده یا تکامل می‌یابند. تکامل یا فرگشت توضیح می‌دهد که چگونه تمام جانداران امروزی روی زمین به وجود آمده‌اند و با محیط زندگی‌شان متناسب یا سازگار شده‌اند. (این کتاب که گرافیک‌های بسیار زیبایی دارد، با توضیحات ساده و روان برای کودکان و نوجوانان نیز مناسب است.)

فهرست کوتاه مطالب:

فصل ۱: درک تکامل

فصل ۲: حیات در دوران گذشته

فصل ۳: درخت خانوادگی

فصل ۴: تکامل در عمل

پوشۀ سازش‌های شگفت انگیز

لینک خرید کتاب

سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.com


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.