کاوش در ماه: پانورامای آپولو ۱۵

3
160

بیگ بنگ: جستجوی ماه به چه شکل خواهد بود؟ مأموریت‌های آپولوی ناسا این فرصت را در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ به بشر داد. به ویژه، مأموریت آپولو ۱۵ به درک بهتر سطح ماه اختصاص داشت و کوهستان ها، دره‌ها، دریاها و ارتفاعات این قمر را بررسی کرد.

hillpan apolloدیوید اسکات و جیمز ایروین تقریبأ سه روز را بر روی ماه سپری کردند، درحالیکه آلفرد وردن در اتاق فرمان سفینه فضایی در حال گردش بود. این مأموریت که در روز ۲۶ جولای سال ۱۹۷۱ از روی زمین آغاز شد اولین مأموریتی بود که در آن از یک وسیله نقلیه قمری استفاده شد. دیوید اسکات در این عکس پانوراما که به طور دیجیتالی ترکیب شده مشاهده می شود و در حال کاوش محیط پیرامونش می باشد. او در حال بررسی یک تخته سنگ در جلوی قله ام تی هادلی دلتا است. سایه جیمز ایروین در سمت راست دیده می شود، درحالیکه در سمت راست یک دشت قمری روشن و متنوع دیده می شود. مأموریت آپولو ۱۵ حدود ۷۶ کیلوگرم سنگ قمری را با خود به زمین آورد تا تحت بررسی دقیق قرار گیرند. در آینده پیش‌رو، ناسا و آژانس‌های هوایی دیگر همچنان کاوش های انسانی خود بر روی ماه، مریخ و فراتر از آنها ادامه می دهند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod


3 دیدگاه ها

  1. واقعا چه حس فوق العاده و منحصر به فردی داشتن.خیلی رویاییه..۳ روز گردش بر سطح ماه.اونم نزدیک به نیم قرن پیش..!!!.اون وقت یک مشت متوهم بشینن ودر مورد دروغ بودن سفر به ماه بنویسن..ممنون از شما…بابت متن..

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.