اسکات کلی: میتوانم یکسال دیگر در فضا بمانم!

بیگ بنگ: بالاخره اسکات کلی به همراه یک فضانورد دیگر پس از نزدیک به یک سال ماندن در ایستگاه فضایی، چند روز دیگر به زمین باز خواهند گشت.

تصویری از فضانوردان میخاییل کورنینکو و اسکات کلی که یک سال در ایستگاه فضایی بودند.

تصویری از فضانوردان میخاییل کورنینکو و اسکات کلی که یک سال در ایستگاه فضایی بودند.

به گزارش بیگ بنگ، در این بازگشت میخاییل کورنینکو که به همراه اسکات کلی نزدیک به یکسال را در فضا سپری کردند و همچنین سرگئی ولکف به زمین باز خواهند گشت، این فضانوردان سوار بر کپسول روسی سایوز در اول مارس ۲۰۱۶ در صحرایی در قزاقستان به زمین خواهند نشست. اسکات کلی که قهرمان استقامت فضا در امریکا می باشد در آخرین کنفرانس خبری خود از ایستگاه فضایی بین المللی با خبرنگاران گفتگو کرد. او گفت که فضا یک “محیط خشن” است و شما هرگز احساس کاملا طبیعی ندارید، این ماموریت برایم شبیه به سفر یک ساله طبیعت‌گردی در میان جنگل بود، با این تفاوت که به تجهیزات بهداشتی دسترسی داشتم.

سلفی زیبای اسکات کلی با زمین که از ایستگاه فضایی ثبت شده است.

سلفی زیبای اسکات کلی با زمین که از ایستگاه فضایی ثبت شده است.

کلی افزود: سخت ترین قسمت ماموریت جدایی یک ساله از عزیرانم بود، چالشی که شاید در سفر به مریخ نیز به همراه فضانوردان باشد. با این همه، کلی گفت او می تواند ۱۰۰ روز دیگر و یا حتی یک سال دیگر هم در فضا دوام بیاورد. او ۳۴۰ روز متوالی در فضا به سر برده و این یک رکورد در ایالات متحده محسوب می شود. رکورد جهانی ۴۳۸ روز توسط فضانورد روسی در سال ۱۹۹۹ می باشد. دانشمندان امیدوارند خیلی چیزها را از ماموریت کلی برای هموار کردن راه سفر به مریخ در دو دهه دیگر بیاموزند.

تصویری از اسکات کلی و مارک کلی بردار دو قلواش

تصویری از اسکات کلی و مارک کلی بردار دو قلواش

پس از بازگشت اسکات کلی فضانورد ۵۲ ساله به زمین،‌ وی به هیوستون منتقل خواهد شد تا آزمایش‌های کامل فیزیکی روی او انجام شود و نتایج آن با نتایج آزمایش‌های برادر دوقلوی او،‌ مارک کلی که در این یک سال روی زمین حضور داشت،‌ مقایسه شود. مارک کلی طی دوران حضور برادرش در فضا، این آزمایش‌ها را انجام داده‌ است و نتایج بدست آمده از مقایسه نتایج این دو سری آزمایش می‌ تواند به دانشمندان در بررسی عوارض اقامت در فضا روی بدن انسان کمک کند. پس از آن اسکات کلی می‌تواند به زندگی عادی خود بازگشته و کارهای علمی خود را دنبال کند.

سایت علمی بیگ بنگ / منابع: space.com , phys.org

با تشکر از: رضا یزدانی

(13 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=45646

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. ساشا گفت:

    در حسرت دیدن و بودن در فضایم داش اسکات .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.