ترامپ دستور بازگشت به ماه را صادر کرد

بیگ بنگ: فضانوردان آمریکایی پس از امضای دستور جدید ناسا توسط دونالد ترامپ درباره تمرکز بر ماموریت‌های فضایی سرنشین‌دار، قرار است به زودی به ماه بازگردند.

به گزارش بیگ بنگ به نقل از همشهری، ترامپ دستور جدید رهنمود سیاست فضایی کاخ سفید ۱ را برای هدایت ناسا به سوی همکاری با شرکای اقتصادی و بین‌المللی برای فرستادن فضانورد به ماه و هموار کردن مسیر برای رفتن به مریخ و فراتر از آن را امضا کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ناسا دستور داد بر ماموریت فضایی سفر به کره ماه تمرکز کنند تا فضانوردان ایالات متحده آمریکا بار دیگر به ماه بروند.

امضای این دستور تغییر دیگری در سیاست فضایی آمریکا است که به دنبال به دست آوردن دوباره موفقیت برنامه متمرکز آپولو در دهه ۱۹۶۰ است. در دهه‌های اخیر، تلاش‌های پروازی فضایی ناسا با مجموعه‌ای از اشتباهات، اهمال و تغییرات ناگهانی تحت تاثیر تغییر دولت‌ها همراه بوده‌است. این دستورالعمل علاوه بر تعیین اهداف جدید، درخواست ردیف بودجه سال ۲۰۱۹ ناسا را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ترامپ در ماه ژوئن به واسطه انتصاب مایک پنس معاون رئیس جمهور، شورای ملی فضایی را برای مشاوره و اجرای سیاست‌های ابلاغی رئیس جمهور در زمینه مطالعات زمین و اکتشافات اعماق فضا احیا کرد. این شورا در سال ۱۹۹۳ پس از بحث و مجادلات طولانی در دولت جورج بوش منحل شده بود. این مراسم با حضور نمایندگان کنگره و شورای ملی فضایی برگزار شد. همچنین باز آلدرین، دومین مردی که قدم به ماه گذاشت، سناتور هریسون اشمیت، آخرین فضانوردی که طی ماموریت آپولو ۱۷ ماه را ترک کرد، پگی ویتسون رکورددار بیشترین حضور در فضا و کریستینا کخ عضو گروه فضانوردان ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۳ از مهمانان این مراسم بودند.

ترامپ در این مراسم گفت دستورالعملی که من امروز امضا می‌کنم، برنامه فضایی آمریکا را بر اکتشاف و کاوش انسانی متمرکز خواهد کرد. این نخستین گام برای بازگشت فضانوردان آمریکایی به ماه برای کشف و استفاده طولانی مدت است. این بار ما نه تنها پرچم کشورمان را در ماه به اهتزاز درمی‌آوریم و رد پایمان را به جا می‌گذاریم، بلکه یک پایگاه هم برای ماموریت نهایی به مریخ و شاید روزی به بسیاری از جهان‌های بالاتر احداث خواهیم کرد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: newatlas.com

(22 نفر , میانگین : 4٫45 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=72064
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ پاسخ‌ها

  1. امین گفت:

    احسنت.ممنون ترامپ.واقعا برگشت به ماه لازم بود.قدمی برای رسیدن به مریخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.