تعداد سیارات بیگانه از ۱۰۰۰ جهان گذشت!

بیگ بنگ: تعداد سیارات فرا خورشیدی که حول یک ستاره می چرخند از رقم معیار گذشت و براساس اظهارات ستاره شناسان تعداد سیارات فراخورشیدی کشف شده در مدار ستارگان دور دست از مرز هزار سیاره عبور کرد.

alien-planets-discovered-kepler-telescope

طی چند هفته گذشته ستاره شناسان در انتظار تأیید نزدیک شدن تعداد این سیارات به رقم هزار بودند. در وب سایت دایره‌المعارف سیارات فراخورشیدی (Extrasolar Planets Encyclopedia) با همکاری مرکز SuperWASP، تعداد سیارات بیگانه کشف شده از ۹۹۹ به رقم ۱۰۱۰ رسید.

شمارش سیارات فراخورشیدی بیگانه یک فرآیند دقیق نیست و تعداد این سیارات در پایگاه داده‌های مختلف، متغیر است؛ بطور مثال در نتایج قبلی تعداد سیارات فراخورشیدی در دایره المعارف سیارات فراخورشیدی ۹۸۶، کاتالوگ سیارات بیگانه دانشگاه پورتو ریکو ۹۸۶، آرشیو سیارات بیگانه ناسا ۹۰۵، پایگاه داده سیارات بیگانه اوربیت ۷۳۲ سیاره و کاتالوگ سیارات بیگانه اوپن ۹۴۸ سیاره اعلام شده بود.

همه ۱۱ کشف جدید با دوره هایی بین ۸ تا کمتر از ۱۱ روز دور ستاره ها می چرخند که این امر موجب می شود همه آنها مشتری داغ تلقی شوند. مشتری داغ یا سیاره تفتیده نوعی سیاره فراخورشیدی است. مشتری‌ های داغ سیاراتی گازی در ابعاد سیاره مشتری یا بزرگتر از آن هستند که فاصله بسیار کمی با ستاره خود دارند و به همین سبب دمای زیادی دارند و مشتری داغ نامیده می شوند. نخستین سیارات فراخورشیدی کشف شده جملگی از این نوع بودند.

ستاره شناسان همچنین اعلام کردند که شمردن سیارات فرا خورشیدی فرآیند چندان دقیقی نیست و تعداد آنها می تواند با تحقیقات بیشتر تغییر کند. برای مثال برخی از یک هزار سیاره فراخورشیدی در این فهرست به طور خاص سیارات پرجرم با بررسی دقیق به نظر می رسد ویژگیهای ستاره ای آنها بیشتر از ویژگیهای سیاره ای باشد. محققان تأکید کرده اند که پس از تحقیقات بیشتر شاید برخی از این سیارات کوتوله های قهوه ای باشند که این امر موجب می شود آنها از فهرست سیاره های فراخوشیدی خارج شوند.

Read More : http://www.space.com/23311-1000-alien-planets-found-milestone.html

(12 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=5734

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.