روسیه آزمایش برای فرود بر ماه را آغاز کرد!

بیگ بنگ: سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) از آغاز آزمایش هایی برای شبیه سازی فرود انسان بر ماه خبر داد. این کار در راستای آماده سازی برنامه های این کشور برای استقرار دائم ۱۲ فضانورد در سطح ماه در سال ۲۰۳۰ میلادی صورت می گیرد.

_86161578_4a9f212f-d249-428f-8ac5-dbf07cb4d65bبه گزارش بیگ بنگ به نقل از ایرنا، محققان در این آزمایش ها از سکوی منحصر به فردی استفاده می کنند که شرایط جاذبه را در سطح ماه شبیه سازی می کند. این سکو در اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط شرکت RSC Energia ساخته شد. در این آزمایش ها سهولت و یا دشواری راه رفتن بر سطح ماه و بیرون آمدن از یک کاوشگر برای فصانوردان مشخص می شود.

lunar_base_madeاین آزمایش های جدید روسیه را به ساخت یک پایگاه دائم در ماه برای فضانوردان، نزدیکتر می کند که گفته می شود از آن برای تحقیقات و حفاری مواد معدنی گرانبها استفاده خواهد شد.انرژی این پایگاه توسط یک ایستگاه زیر سطحی در نزدیکی یکی از قطب های ماه تامین خواهد شد، همچنین یک سپر بارش رادیواکتیو زیر سطح ماه نصب خواهد شد تا به محافظت از خدمه ماه در برابر پرتوهای کیهانی کمک کند.

2f0855ba00000578-3344818-image-a-1_1449165615476روسیه در نظر دارد که این ماموریت ماه را با استفاده از شش پرتاب جداگانه راکت ‘آنگارا’ به سرانجام برساند؛ در هر پرتاب یک مدول جدید به ماه ارسال می شود تا این پایگاه گام به گام و در روشی مشابه با ساخت ایستگاه بین المللی فضایی، ساخته شود. انتظار می رود که سر هم کردن این پایگاه فضایی بیش از ۱۰ سال زمان ببرد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: dailymail.co.uk

(19 نفر , میانگین : 4٫84 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=56194
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.