مریخ، در انتظار مهاجران زمینی

6
279

1368695965

بیگ بنگ: ثبت نام در پروژه مارس‌وان، شرکتی هلندی که تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۵ انسان‌ها را برروی سیاره مریخ مستقر سازد، برای رفتن به سفری بی‌بازگشت به سیاره سرخ از ماه آوریل سال گذشته میلادی آغاز شد.

به گزارش همشهری آنلاین از مارس وان، به محض پایان یافتن ثبت‌نام در این پروژه آمار متقاضیان مهاجرت از زمین بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام شد و اکنون این شرکت هلندی آماری از ویژگی‌های تعدادی محدودتر از این متقاضیان، در حدود هزار و ۵۸ نفر از آنها را منتشر ساخته‌است.

PFCmiFLcZ9p_0dAAk4LK8pnbRVaM9mke4-dN1pnOZRc

بررسی‌های آماری برروی این تعداد باقیمانده از متقاضیان نشان می‌دهند که:

  • ۵۵ درصد از متقاضیان مرد و ۴۵ درصد از آنها زن هستند، آماری که نشان از غلبه مردان بر زنان در این سفر فراسیاره‌ای دارد، اما به گفته مارس‌وان، تعادل جنسیتی در میان متقاضیان این پروژه بسیار بهتر از توازن جنسیتی در میان نمایندگان سنای آمریکا است.
  •  ۶۳ درصد از متقاضیان دارای مدرک لیسانس یا بالاتر هستند و سه درصد از آنها دارای مدرک پزشکی هستند که به طور قطع در مریخ مورد نیاز خواهد بود. این درحالی است که در سال ۲۰۱۰ کمتر از نیمی از ساکنان زمین دارای مدارک دانشگاهی بودند و این به آن معنی است که مریخ به زودی به یکی از تحصیل‌کرده‌ترین سیاره‌های منظومه شمسی تبدیل خواهد شد.
  •  ۷۶ درصد از متقاضیان مشغول به کار هستند، ۱۵ درصد از آنها درحال تحصیل بوده و هشت درصد از آنها بیکار هستند. درصورتی که این افراد بتوانند به عنوان اولین مهاجران مریخی در این سیاره دوام بیاورند، می‌توان با درنظر گرفتن آمار شغلی آنها نرخ اشتغال در مریخ را ۱۰۰ درصد اعلام کرد.
  • ۴۳ درصد از متقاضیان از آمریکا، ۲۷ درصد از اروپا، ۲۱ درصد از آسیا، پنج درصد از آفریقا و چهار درصد از آنها از اقیانوسیه هستند که این آمار با آمار توزیع جمعیتی زمین به سختی قابل انطباق است اما درصورت انطباق ۶۰ درصد از ساکنان مریخی باید آسیایی باشند و ۱۴ درصد آنها آمریکایی.
  •  ۱۰۷ کشور در این برنامه شرکت کرده‌اند که از این میان ۲۸ درصد از آنها برای حضور در دور دوم پذیرفته شده‌اند و آمریکا از بیشترین تعداد پذیرفته برخوردار است.
  •  براساس این آمار، ۳۵ درصد از مهاجران مریخی کمتر از ۲۵ سال سن خواهند داشت و درحدود ۶۵ درصد از آنها ۲۶ تا ۵۵ ساله خواهند بود و دو درصد از آنها نیز مسن‌تر از ۵۶ سال هستند. در مقابل، ۴۰ درصد از زمینیان جوانتر از ۲۵ ساله هستند و ۱۷ درصد از آنها سنی بالاتر از ۵۶ سال دارند.

شرکت مارس‌وان به منظور پیش‌برد برنامه بلند‌پروازانه خود علاوه بر طی کردن روند انتخاب متقاضیان شایسته، در زمینه ساخت و تکمیل فضاپیمای مناسب نیز در فعالیت است. از این رو طی ماه گذشته این شرکت با شرکت دفاعی لاکهید‌مارتین توافقنامه‌ای را برای ساخت فضاپیمایی روباتیک که بتواند برروی مریخ فرود بیاید به امضا رساند تا بتواند با کمک این روبات مکان مناسب را برای فرود مهاجران مریخی کشف کند.

منبع: popsciارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

6 دیدگاه‌ها

  1. مگر افرادی که قطب شمال و جنوب را برای اولین بار کشف کردند؛ سرخورده و ناامید بودند!؟ خیلی از افراد ماجراجو و یا کنجکاو هستند و تمایل دارند به چنین سفرهایی بروند. ضمنا بعضی اشخاص هم که نام نویسی کرده اند برای معروف شدن بوده است و زما نی که موقعش برسد اگر بگویند: بفرمایید بروید؛ انصراف خواهند داد!

  2. خیلی از افراد شاغل و تحصیلکرده سرخورده اند. و مگر سرخوردگی فقط به خاطر فقر مالیه ، عدم تطابق دنیای امروزی با آرمانهای بشری که مطمعناً خودتون هم کاملاً شاهدش بودید یکی از دلایل اصلی رغبت این قشر به سفر از این دنیا هست.

  3. جالبه.این افراد که اکثرا شاغل و دارای مدرک لیسانس هستن چجوری راضی شدن به یه سفر بی بازگشت برن؟!من فکر می کردم حداقل بیشتر افراد سرخورده و ناامید به زندگی، میرن به این سفر!