«باس لانس دورپ» بنیانگذار شرکت Mars One و مجری پروژه خصوصی سفر بی‌بازگشت به مریخ امیدوار است که نخستین پیشگامان مستعمره مریخ به دنبال بچه دار شدن نباشند!
نخستین گروه از ساکنان مستعمره انسانی در مریخ تا سال 2023 راهی سیاره سرخ خواهند شد؛ این گروه قطعا به تشکیل خانواده و صاحب فرزند شدن نیز فکر خواهند کرد. در کنار تمامی مشکلات و پرسش های مطرح در خصوص انجام این سفر بی بازگشت، بچه دار شدن یکی از چالش انگیزترین مسائل عنوان می‌شود.

mars-one-colony-astronauts-1

تصویری هنری از یک فضانورد و  کلونی محل سکونتش در سیاره سرخ

پزشکان تأکید می‌کنند که دیدگاه روشنی نسبت به احتمال باردار شدن و زایمان در شرایط گرانش ضعیف مریخ که 38 درصد گرانش زمین است، همچنین تأثیر تابش های کیهانی بر جنین و نوزادان ندارند. «نوربرت کرافت» از محققان اسبق ناسا در حوزه روانشناسی مأموریت های فضایی طولانی مدت و مدیر بخش پزشکی این پروژه تأکید می کند: نحوه باردار شدن در مریخ نخست با انجام آزمایشات بر روی حیوانات مورد بررسی قرار می گیرد و با دریافت نتایج در خصوص بارداری انسان نیز تصمیم گیری خواهد شد.

بااین حال «لانس دورپ» مدیرعامل Mars One تأکید می کند: قصد نداریم وظایف ساکنان آینده مریخ را مشخص کنیم، اما داوطلبان نهایی اقامت در این سیاره انسان های مسئولی هستند و با درک شرایط زندگی در محیط نسبتا خطرناک مریخ، بدرستی می دانند که چه کارهایی را نباید انجام دهند.

«لانس دورپ» ابراز امیدواری می کنند که نخستین ساکنان آینده مریخ با درک درست شرایط این سیاره، بسرعت در خصوص بچه دار شدن تصمیم نگیرند. نخستین مریخ نورد پروژه Mars One تا سال 2018 راهی مریخ می شود تا بهترین مکان (با کمترین میزان آسیب ناشی از پرتوهای کیهانی) را برای ساخت نخستین مستعمره انسانی در این سیاره انتخاب کند.

ایسنا
Read More : http://www.space.com/21267-private-mars-colony-children.html

مطالب مرتبط:

آیا انسان در مریخ قادر به بچه دار شدن است؟

مریخ منزلگاه جدید بشریت

«نیم میلیون نفر» ترجیح می‌دهند در مریخ زندگی کنند

نخستین قرارداد در مسیر سفر بی بازگشت به مریخ

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه

  1. فکر کنم انسان هرچقدر هم در فضا پیشررفت کنند بازهم به پشتیبانی زمین احتیاج همیشگی خواهند داشت فکر کنیم زمین مثل شهر هست ومابقیه کره ها روستاهای اطراف ان که برای تبادل وسایل ونیروها تازه نفس فرود برخواهند خواست فضایی ها بسیا ثروتمدتراز زمینی خواهند بود

  2. باسلام ایا امکان ارسال مجله الکتریکی به طور مداوم به ایمیل من هست؟واقعا سایتتون عالیه.ممنون میشم