مکالمه واقعی هوش مصنوعی گوگل با یک آرایشگر

6
35163
بیگ بنگ: هوش مصنوعی دستیار گوگل هر سال پیشرفت می‌‌کند، می‌تواند هوا را پیش‌بینی کند، یا یک جوک وحشتناک برایتان تعریف کند، و تا چند سال دیگر هم شاید بتواند پیش از آنکه قهوه صبحانه‌تان را بنوشید، نهارتان را سفارش دهد.

به گزارش بیگ بنگ به نقل از همشهری، اکنون گوگل در نمایشی خیره‌کننده توانایی‌های جدید این دستیار هوشمند را رونمایی کرده‌ است، این هوش مصنوعی می‌تواند برایتان تماس تلفنی برقرار کرده و قرار ملاقات تعیین کند، آنهم با صدایی کاملا شبیه به صدای انسان. شرکت گوگل در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل که در ماونتین ویو برگزار شد، دستیار هوشمندی با صدای کاملا طبیعی را رونمایی کرد که به صورت تلفنی قرار ملاقاتی را با فردی تنظیم می‌کند، قابلیتی که گوگل داپلکس نام دارد. در این نمایش،‌ هوش مصنوعی گوگل با یک انسان واقعی که در یک آرایشگاه کار می‌کرد تماس تلفنی واقعی برقرار کرد و از او برای کوتاهی مو وقت گرفت.

دستیار هوشمند گوگل در این اجرای شگفت‌انگیز بدون هیچ مکث و تلاشی توانست مکالمه را به سرانجام برساند. اگرچه مشاهده چنین توانایی در یک ماشین شگفت‌انگیز است، همزمان باعث وحشت نیز می‌شود. مرز میان صدای انسان و هوش مصنوعی در این مکالمه از بین رفته‌است و به سختی می‌توان تشخیص داد کدام صدا به انسان و کدام یک به ماشین تعلق دارد. ویدئوی این گفتگو را در زیر مشاهده کنید:

دستیار هوشمند گوگل حتی در میان مکالماتش از آواهای رایج مکالمات انسانی نیز استفاده کرد. چه این توانایی‌ها در نمایش اولیه دستیار هوشمند گوگل با نسخه نهایی آن همخوانی داشته باشند و چه نداشته‌باشند، گوگل داپلکس نشان می‌دهد فناوری هوش مصنوعی تا چه اندازه پیشرفت کرده‌است. سوندار پیچای مدیرعامل شرکت گوگل در این جلسه اعلام کرد فناوری هوشمند آنها هنوز در حال تکامل و توسعه است.

گوگل در این جلسه همچنین قابلیت نگارش هوشمند (Smart Compose) را رونمایی کرد، ویژگی که می‌تواند برای کاربر ایمیل بنویسد، هوش مصنوعی گوگل حتی می‌تواند تصاویر سیاه و سفید را براساس یادگیری مشاینی و تشخیص پیشرفته اجسام رنگ‌آمیزی کند، همچنین کاربران می‌توانند صدای استاندارد دستیار گوگل را با صدای لطیف جان لجند،‌خواننده مشهور آمریکایی جایگزین کنند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: futurism.com


6 دیدگاه‌ها

  1. من به گوگل بسیار معتقدم فارغ از توانایی های فعلی،قطعا آینده در دستان گوگل خواهد بود در تمام زمینه ها توسعه پیدا خواهد کرد
    مثلا بنظر من در آینده از هوش مصنوعی حتی در روند استخدام ها به صورت گسترده استفاده خواهد شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.