بیگ بنگ: پنتاگون یک مکان اسرارآمیز است، اما هر از گاهی مردم زیرچشمی به پشت درهای بسته خیره می‌شوند. پس از سال‌ها حدس و گمان، مقامات وزارت دفاع آمریکا بتازگی سه ویدئوی نیروی دریایی که برای مدتی به طور آنلاین پخش شده بودند و به هر گونه حدس و گمانی دامن زده بودند را بصورت علنی منتشر کرد.

ufothumb.focal xبه گزارش بیگ بنگ، این ویدئوهای اسرارآمیز با استفاده از دوربین‌های فروسرخ در نوامبر سال 2004 و ژانویۀ سال 2015 ثبت شد و چند سال پیش برای عموم منتشر شد. تا به امروز، حتی با تشنج‌های ایجاد شده در اینترنت، هیچکس با قطعیت نمی‌تواند بگوید که این ویدئوها واقعأ چه چیزی را نشان می‌دهند.

ufo در یکی از ویدئوها شنیده می‌شود که یک خلبان با دیدن یک شی عجیب در بالای اقیانوس می‌گوید «این لعنتی چیه؟ مثل فرفره روی اقیانوس می‌چرخه.»

در ویدئوی دیگر، یک شی شبیه دوک نخ ریسی مشاهده می‌کنید که در حال چرخش است. خلبان به همکارش می‌گوید: «این یه هواپیمای بدون سرنشینه! اوه، خدای من! اونها خلاف جهت باد حرکت می‌کنن.»

ufo تا جاییکه پنتاگون مد نظر داشته باشد، این اشیای اسرارآمیز که به سرعت پرواز می‌کنند «پدیده‌های هوایی ناشناخته‌ای» هستند که به آنها یوفو (اشیای ناشناس پرنده) گفته می‌شود. البته نیازی به تکرار نیست که مشاهدۀ یوفو(UFO) به معنای وجود گونه‌ای از حیات بیگانه نیست. بلکه به لحاظ فنی نمی‌دانیم آنها چه هستند، شاید پهباد یا هواپیمای جاسوسی و بی‌سزنشین هستند.

در سپتامبر 2019، نیروی دریایی آمریکا پس از دریافت ِ سئوالات زیادی از سوی عموم مردم پذیرفت که این ویدئوها واقعی هستند، اگرچه این تأییدیه هنوز برای بعضی‌ها کافی نبود. اکنون پس از یک بازبینی دقیق، مقامات وزارت دفاع تصمیم گرفتند ویدئوهای اصلی را به اشتراک بگذارند، زیرا آنها حاوی هیچ اطلاعات محرمانه‌ای نیستند.

وزارت دفاع آمریکا گفت: «این سازمان در حال انتشار ویدئوها است تا سوء برداشت‌های عموم مردم در مورد صحت این ویدئوها و محتوای آنها را از بین ببرد. پدیده‌های هواییِ مشاهده شده در این ویدئوها همچنان ناشناخته هستند». اما این ناشناخته ماندن بخاطر عدم تلاش نیست. به مدت 5 سال، یعنی از سال 2008 تا 2011، پنتاگون یک برنامۀ به شدت محرمانه با هدف بررسی اشیای ناشناس پرنده و تهدیدات بالقوۀ آنها برای هواپیماها و فعالیت‌های هوایی دیگر ترتیب داد.

رئیس اسبق این برنامه به دلیل مخالفت با تأمین بودجه و پنهانکاری دولت استعفا داد. از آن زمان به بعد، او به وضوح بیان کرده که شخصأ باور دارد «شواهد متقاعد کننده‌ای» وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است ما تنها نباشیم و قضیه را به آکادمی ستارگان هنر و علوم نسبت داد؛ یکی از بنیانگذاران این آکادمی نوازندۀ سابق Blink-182 تام دیلانگ بود که برای اولین‌بار این ویدیوها را منتشر کرد. ما در چه دنیای کوچک و عجیبی زندگی می‌کنیم!

ترجمه: سحر  الله‌وردی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: sciencealert.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه

  1. توصیه می کنم مصاحبه های آقای باب لازار مهندس ارشد پروژه S4 منطقه 51 رو تماشا کنید ، به گفته ایشان ایالات متحده تعداد 9 عدد از اونا رو در اختیار داره . چیزی که باعث میشه این پرنده ها مانور های غیر قابل باور رو انجام بدن داشتن گرانش مصنوعی به کمک شتاب دنده ضد ماده و عنصر 115 است و این که این پرنده های توسط انسان ساخته نشدند.
    با احترام

  2. من از طرفداران تئوری توطئه نیستم ولی به نظر من باید به دنیای اطرافمون با دید وسیع تری نگاه کنیم،نباید تا کسی از این موضوع حرف بزنه انگ خرافاتی بودن بهش بزنیم،وجود فرازمینی ها یک چیز ترسناک نه بلکه به نظر من خیلی هم جالب و زیباست و میتونه تمام کننده برخی مسائل چند هزار ساله بشریت باشه.

  3. سابقه دیده شدن اینطور اشیا ناشناخته انقدری قدیمی هست که یجورایی مربوط شدنشون رو به خود ما انسانها بتونه رد کنه. نمونشم اتفاقیه که تو همین ایران خودمون و پیش از انقلاب افتاده.