بیگ بنگ: مریخ ما را فرا می‌خواند! ناسا با هدف شبیه‌سازی ماموریت در سیاره سرخ، به دنبال جذب داوطلب برای اقامت یکساله در یک زیستگاه است. این پروژه در پاییز 2022 آغاز می‌شود و شرایط زندگی در یک دنیای دوردست را شبیه‌سازی می‌کند.

voyage sur mars hi seas w

به گزارش بیگ بنگ، همانطور که ناسا بیشتر در کیهان پیش می‌رود، تجربه‌ی فضانوردی دستخوش تغییر می‌شود. ناسا در حین آماده‌سازی برای چالش‌های واقعیِ ماموریت‌های آتی به مریخ است و واکنش افراد باانگیزه به شبیه‌سازی طولانی مدت بر روی زمین را مطالعه خواهد کرد.

این ماموریت‌ها شامل شبیه‌سازی از محیط و شرایط زندگی در مریخ است که در طی یک سال در مرکز فضایی جانسون ناسا انجام خواهد شد. داوطلبان در این زیستگاه با چالش‌های یک مأموریت در مریخ از جمله: محدودیت منابع، خرابی تجهیزات، تأخیر در ارتباطات و سایر عوامل استرس‌زای محیطی را تجربه خواهند کرد.

وظایف خدمه شامل پیاده‌روی فضایی، تحقیقات علمی، استفاده از واقعیت مجازی و کنترل‌های رباتیک و تبادل ارتباطات است. نتایجی که بدست خواهد آمد داده‌های علمی مهمی را برای اعتبارسنجی سیستم‌ها و ارائه‌ی راه‌حل‌ها ارائه می‌دهد.

ناسا به دنبال شهروندان سالم و باانگیزه‌ی آمریکایی یا ساکنان دائمی غیرسیگاری در سنین ۳۰ تا ۵۵ ساله و مسلط به زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط موثر بین خدمه و کنترل ماموریت است.  جزئیات بیشتر را در اینجا مشاهده نمایید

ناسا زمان سفر انسان به مریخ را برای سال ۲۰۳۴ تعیین کرده، اما اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک، سفر به مریخ را در سال ۲۰۲۶ عملی می‌داند. این در حالی است که فضانوردان باید با چالش‌هایی از جمله گرانش کم مریخ، افت قدرت بینایی، پوکی استخوان، افزایش فشار، سر درد و سرگیجه و احتمال به سرطان مبارزه کنند. آیا با خطرهای موجود، دوست دارید به مریخ سفر کنید؟

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: NASA

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه

  1. بهتر بود ناسا از ایرانی ها درخواست میکرد چون زندگی تو اینجا هم فشارهای شدید سردرد های همیشگی سرگیجه تهوع از نوع زندگی ، ابر استرس های همیشگی ، ناامیدی عصبانیت شدید انواع سرطان و… غیره رو سالهاست که داره و خواهد داشت. پس ما با شرایط میریخ آشنایی کامل داریم .

    1. اره دقیقا……من نمی دونم چرا شما فک میکنید توی همه چی اول هستید؟؟ً؟؟ً؟ً؟ً!!!!!!
      فک میکنید باهوش ترین ادم های دنیا هستید! فک میکنید افسرده ترین مردم دنیا هستید! فکر میکنید بدبخترین مردم دنیا هستید؟!
      واقعا چرا همش فکر میکنید ترین های دنیا هستید؟ نسل این افکار کی قراره منقرض بشه؟ که قراره کاسه کوزه تون رو جمع کنید …بسه دیگه