معرفی کتاب: ستاره شناسی

1
5939

بیگ بنگ: این کتاب راهنمای جامع و کامل آسمان شب است. در این کتاب فقط خورشید، ماه، سیارات، ستارگان و کهکشان‌های فراسوی ما توصیف نمی شوند. بلکه چگونگی مشاهدۀ آنها هم به ما آموزش داده می شود.

IMG HDRنام اصلی: Patrick Moore’s Astronomy
ستاره شناسی
نوشته: پاتریک مور
ترجمه: پوریا ناظمی
نشر معین
موضوع: اخترشناسی، کیهان شناسی
سال انتشار: ۱۳۹۷
تعداد صفحه: 450

دانلود خلاصه کتاب

«چرا باید به مطالعه ستاره‌شناسی پرداخت؟ این سؤالی است که اغلب اوقات پرسیده می‌شود اما واقعاً جواب صریح و شفافی برای آن وجود ندارد. بسیاری از مردم به بالای سر خود و به‌سوی آسمان‌ها نگاه می‌کنند و متوجه آنچه به تماشای آن نشسته‌اند، نمی‌شوند. آن‌ها درک نمی‌کنند که خورشید ما یک ستاره است و ستاره‌هایی که در آسمان شب دیده می‌شوند هر یک برای خود خورشیدهایی هستند. اینکه سیاره ما زمین، چیزی بیش از سیاره‌ای معمولی و ساده نیست که به دور ستاره‌ای کاملاً معمولی در حال گردش است. امروز ما می‌دانیم که ستاره‌های دیگر هم در اطراف خود منظومه‌های سیاره‌ای دارند و دلیلی برای شک کردن به این موضوع که ممکن است حیات در سراسر جهان پراکنده شده و در جای‌جای آن وجود داشته باشد، در دست نداریم. حتی باوجوداینکه تاکنون هیچ نشانه‌ای از وجود آن در جای دیگری از عالم نیافته‌ایم.

یادگرفتن اصول و واقعیت‌های پایه‌ای در زمینه‌ی ستاره‌شناسی زمان زیادی نمی‌برد و درعین‌حال درهای زیادی را به‌سوی علایق جدیدی برای ما باز می‌کند. در یک شب تاریک و صاف به بیرون از خانه بروید و به بالای سر خود نگاه کنید. خواهید دید اگر اطلاعاتی درباره‌ی ستاره‌ها در اختیار داشته باشید، تماشای آن‌ها به منظره‌ای خیره‌کننده‌تر و هیجان‌انگیزتر بدل می‌شود. گذشته از آن آموختن این اصول ابتدایی ستاره‌شناسی به شما بینشی واقعی درباره‌ی طبیعت و جهانی که شما را احاطه کرده است می‌دهد.» به کمک نمودارهای آموزنده و پر از نکته و نقشه های ستارگان، پس از کوتاه زمانی توانایی خواهید یافت دوستان و افراد پیرامونتان را با شناخت خود از آسمان ها تحت تاثیر قرار دهید. سر پاتریک مور، ستاره شناس، نویسنده، مجری و سخنران سرشناس انگلیسی است. وی رئیس پیشین انجمن ستاره شناسی بریتانیاست و از بنیان گذاران انجمن “ستاره شناسی برای همگان” و رئیس پیشین آن است.

فهرست مطالب:

1- معرفی ستاره شناسی

2- آسمان گردان

3- رصدگران

4- تلسکوپ های نجومی

5- به درون فضا

6- خورشید

7-ماه

8-خانواده خورشید

9-سیارات درونی

10-سیارات بیرونی

11- اجرام خرد منظومه شمسی

12- ستارگان

13- الگوهای ستارگان

14- ستارگان دوتایی و متغیر

15-حیات و عمر ستارگان

16- خوشه های ستاره ای و سحابی ها

17- ژرفای جهان هستی(کهکشان ها و انواع آنها)

18- سایر منظومه های شمسی

خرید پستی این کتاب

سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.comارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

یک دیدگاه