بیگ بنگ: تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه جهانی مغز نشان می دهد که تا سال ۲۰۵۰ نوع کاملا متفاوتی از انسان ها بر روی زمین از لحاظ رفتار و انتخاب طبیعی تکامل یا فرگشت خواهد یافت و با توجه به دانش هوش مصنوعی در کمتر از ۴ دهۀ آینده عمر بشر طولانی تر می شود.

 1410444604078_wps_3_04_Nov_2011_Diagram_showi
به گزارش بیگ بنگ، تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه جهانی مغز نشان می دهد که زندگی بشر در آینده دستخوش تحول عظیم می شود. کادل لاست، پژوهشگر موسسه مغز مدعی است که به دلیل پیشرفت در زمینه تکنولوژی های بنیادی در کمتر از چهار دهه انسان از طول عمر بیشتر برخوردار شده، در سنین بالاتر بچه‌دار می‌شود و بر هوش مصنوعی برای انجام وظایف پیش پا افتاده تکیه خواهد کرد. وی مدعی است که این تغییر بسیار چشمگیر خواهد بود و با تغییر میمونها به شامپانزه‌ها و شامپانزه‌ها به انسان بر اساس نظریه داروین شباهت دارد.

وی گفت: 80 سالگی و 100 سالگی شما بسیار متفاوت‌تر از پدربزرگ و مادربزرگتان خواهد بود. بنابراین به جای اینکه زندگی انسان ها سریع پیش برود و در جوانی دچار مرگ شوند، طول زندگی بشر روند کندتری داشته و مرگ وی در سنین پیری اتفاق می افتد. این تغییرات در حال حاضر رخ داده‌اند. امروزه سن متوسط اولین زایمان در بریتانیا به 29.8 رسیده است. در آمریکا و در سال 1970، تنها یک درصد از کودکان اول توسط زنان بالای 35 سال به دنیا می‌آمدند، اما این میزان در سال 2012 به 15 درصد افزایش یافت.

1410444648815_wps_6_Thinking_Robot_Image_by_B

لاست که معتقد است ما بیشتر وقت خود را در واقعیت مجازی می‌گذرانیم، از دیگر ویژگی های زندگی آینده این است که هوش مصنوعی نیاز به مشاغلی که در آنها به مهارت کم نیاز است را از میان بر می دارد. همچنین نتیجه تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که تا سال ۲۰۴۰ روبات های گوگل جای رانندگان تاکسی را می گیرد، مغازه ها تبدیل به نمایشگاه های آنلاین شده و کارکنان مراکز مخابرات را روبات های هوشمند تشکیل می دهند.

تحقیقات لاست در مقاله‌ای با عنوان «فرگشت انسان، نظریه تاریحچه زندگی و پایان تولیدمثل زیستی» در مجله Current Aging Science منتشر شده است.

مطالعه بیشتر در: dailymail , businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

6 دیدگاه

 1. انسانهایی رو در آینده ای دورتصور میکنم که دارای بدنهایی(نه لزوما سبز!) عاری از چار تا شیوید موی باقیمانده از اجدادمون با عضلاتی که فقط قادر به حرکت دادن استخوان و بدنی ضعیف هستند ونه بیشتر، و درمقابل با کله ای بزرگ و نچندان خوش فرم و احتمالا با چشمانی کارآمدتر درمواجهه با مانیتور 😀

 2. ولی هیچ چیزی جای تعامل روح های پیشرفته بشری را نمی گیرد. این نوع تکامل نباید روابط میان انسان ها را کاهش دهد و او را از خصلت انسانی و الهی اش دور کند.

 3. مرگ دست خداست ها!به پیشرفت های علمی ربط داره اما نمیشه گفت که در اینده در جوانی کسی نمیمیره

  1. قطعا همینطوره!!
   ولی در این جور تحقیقات طول عمر متوسط رو حساب میکنن
   یا سن مرگ رو اون چیزی تخمین میزنند که شایع تر خواهد بود…