آیا سیاهچاله پلی به جهان دیگر است؟

با اینکه با دیدن این متن ما به سرعت به نظریه نسبیت عام فکر میکنیم ولی، مطالعات نشان می دهد هنگامی که ماده توسط سیاهچاله بلعیده می شود ، ممکن است به درون کیهانی دیگری که داخل سیاهچاله قرار دارد فرو بریزد یا درون گذرگاه کرم چاله مانندی که به سیاهچاله دیگری ارتباط دارد به دام بیافتد. یکی از بزرگترین اسرار علم فیزیک این است که چه چیزی درون یک سیاهچاله وجود دارد؟در دنباله دیدگاهای دیگر دانشمندان اختر شناسی را در این باره خواهید خواند…
Black hole
فرضیه ای که وجود سیاهچاله ها را پیش بینی کرد – نسبیت عام- عنوان می کند که تمام مواد درون سیاهچاله با فشرده شدن تبدیل به یک نقطه مرکزی با چگالی بینهایت می گردند که “تکینگی” نامیده می شود. کریستین بوهمر از دانشگاه لندن می گوید” اما بعد از آن همه چیز از نظر ریاضی تجزیه و خرد می شود. ما می خواهیم که این “تکینگی” از پدیده سیاهچاله حذف شود”.
پژوهشگران زیادی بر این عقیده هستند که یک فرضیه جدید و جهانشمول که گرانش و تاثیرات کوانتمی را به هم پیوند دهد قادرخواهد بود این موضوع را حل کند. نظریه ریسمان از شناخته شده ترین این جایگزین ها می باشد.

اما در این باره بوهمر و همکاران وی از دیدگاه دیگری بنام ” گرانش کوانتوم حلقوی” استفاده می کنند که رقیب فرضیه ریسمان می باشد. بر اساس این فرضیه فضا-زمان بعنوان شبکه ای از حلقه های انتزاعی تعریف می شود که بخش های کوچکی از فضا را به هم متصل می کنند.

قبلا از فرضیه گرانش کوانتوم حلقوی در مقابل ایده تکینگی استفاده شده بود. این فرضیه پیشنهاد می کند که بجای یک بیگ بنگ ، کیهانی اولیه دچار رمبش شده و سپس طی یک “جهش بزرگ” به سمت بیرون منفجر شد!

Read More:
http://www.newscientist.com

(15 نفر , میانگین : 4٫33 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=1075

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.