نقشه ی “باز آلدرین” برای تحقق سفر به مریخ

0
110

بیگ بنگ: دومین مردی که توانسته روی ماه قدم بردارد، اکنون در حال برنامه‌ریزی روی نقشه‌ای بزرگ برای تبدیل کردن مریخ به مستعمره انسان‌ها تا ۲۵ سال آینده است.

Main-BuzzAldrinبراساس گزارش ساینس الرت به نقل از همشهری، باز آلدرین با راه‌اندازی یک موسسه فضایی جدید و با همکاری موسسه تکنولوژی فلوریدا قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ راهکاری برای قابل سکونت کردن سیاره مریخ بیابد. اگرچه آلدرین می‌گوید برنامه‌اش قابل تغییر است اما در تلاش است تا سال ۲۰۴۰ بشر را در مریخ سکونت دهد، البته ترجیح آلدرین سال ۲۰۳۹ است که با هفتادمین سالگرد سفر وی به ماه همزمان خواهد‌بود.

در حال حاضر ناسا در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ خود را به مریخ برساند و آلدرین امیدوار است ناسا بتواند از برخی از نظریات وی در این راستا استفاده کند. وی که ۸۵ سال سن دارد سال‌ها است که رویای مریخ را در سر پرورانده‌ است، وی کتابی با عنوان مریخ منتشر ساخته، چندین اختراع را در ارتباط با اکتشافات فضایی به نام خود ثبت کرده و طرح ساخت فضاپیمای سیکلر مریخی آلدرین را در سال ۱۹۸۵ با توانایی بردن و بازگرداندن انسان به مریخ را ارائه کرده‌ است.

marsایده ساخت فضاپیمای سیکلر از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی یافته،‌ اما آلدرین می‌گوید هنوز در حال تفکر درباره چگونگی بازدید از سیاره مریخ است. با این‌ همه آلدرین هرگز به سفر بازگشت از مریخ فکر نمی‌کند،‌ دست‌کم در ابتدای کار قرار نیست کسی از مریخ به زمین بازگردد و حتی قرار نیست کسی از ابتدا در مریخ سکونت داشته‌ باشد، بلکه هدف اولیه اقامت روی قمرهای فوبوس و دیموس مریخ است تا سنگ‌ بناهای اقامت انسان در مریخ به این شکل تثبیت شوند.

شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی به سختی در تلاشند تا انسان را به مریخ رسانده و شرایط زندگی او را در این سیاره فراهم کنند، اما برای رسیدن به این هدف هنوز راه طولانی در پیش است تا چنین سفری به پروژه‌ای عملی و ایمن تبدیل شود و زمانی که فناوری‌های مورد نیاز در دسترس قرار گیرند،‌ باز آلدرین می‌خواهد در این سفر پرماجرا نقشی کلیدی به عهده داشته‌ باشد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: sciencealert


دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.