نقشه ی “باز آلدرین” برای تحقق سفر به مریخ

بیگ بنگ: دومین مردی که توانسته روی ماه قدم بردارد، اکنون در حال برنامه‌ریزی روی نقشه‌ای بزرگ برای تبدیل کردن مریخ به مستعمره انسان‌ها تا ۲۵ سال آینده است.

Main-BuzzAldrinبراساس گزارش ساینس الرت به نقل از همشهری، باز آلدرین با راه‌اندازی یک موسسه فضایی جدید و با همکاری موسسه تکنولوژی فلوریدا قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ راهکاری برای قابل سکونت کردن سیاره مریخ بیابد. اگرچه آلدرین می‌گوید برنامه‌اش قابل تغییر است اما در تلاش است تا سال ۲۰۴۰ بشر را در مریخ سکونت دهد، البته ترجیح آلدرین سال ۲۰۳۹ است که با هفتادمین سالگرد سفر وی به ماه همزمان خواهد‌بود.

در حال حاضر ناسا در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ خود را به مریخ برساند و آلدرین امیدوار است ناسا بتواند از برخی از نظریات وی در این راستا استفاده کند. وی که ۸۵ سال سن دارد سال‌ها است که رویای مریخ را در سر پرورانده‌ است، وی کتابی با عنوان مریخ منتشر ساخته، چندین اختراع را در ارتباط با اکتشافات فضایی به نام خود ثبت کرده و طرح ساخت فضاپیمای سیکلر مریخی آلدرین را در سال ۱۹۸۵ با توانایی بردن و بازگرداندن انسان به مریخ را ارائه کرده‌ است.

marsایده ساخت فضاپیمای سیکلر از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی یافته،‌ اما آلدرین می‌گوید هنوز در حال تفکر درباره چگونگی بازدید از سیاره مریخ است. با این‌ همه آلدرین هرگز به سفر بازگشت از مریخ فکر نمی‌کند،‌ دست‌کم در ابتدای کار قرار نیست کسی از مریخ به زمین بازگردد و حتی قرار نیست کسی از ابتدا در مریخ سکونت داشته‌ باشد، بلکه هدف اولیه اقامت روی قمرهای فوبوس و دیموس مریخ است تا سنگ‌ بناهای اقامت انسان در مریخ به این شکل تثبیت شوند.

شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی به سختی در تلاشند تا انسان را به مریخ رسانده و شرایط زندگی او را در این سیاره فراهم کنند، اما برای رسیدن به این هدف هنوز راه طولانی در پیش است تا چنین سفری به پروژه‌ای عملی و ایمن تبدیل شود و زمانی که فناوری‌های مورد نیاز در دسترس قرار گیرند،‌ باز آلدرین می‌خواهد در این سفر پرماجرا نقشی کلیدی به عهده داشته‌ باشد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: sciencealert

(13 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=35024
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.