کشف ماهی رکوردشکن در عمق‌ اقیانوس آرام+ویدئو

بیگ بنگ: دانشمندان اسکاتلندی و امریکایی نوعی ماهی را در عمق‌ ۸۱۴۵ متری آب‌های اقیانوس آرام کشف کرده‌اند و ۵۰۰ متر رکورد پیشین حیات در اعماق آب که در اختیار ماهی دیگری بود، را شکستند.

در این تصویر این ماهی ظریف که دارای باله‌هایی بزرگ است را مشاهده می کنید.

در این تصویر این ماهی ظریف که دارای باله‌هایی بزرگ است را مشاهده می کنید.

به گزارش ایسنا، این ماهی در عمق درازگودال ماریانا واقع در اقیانوس آرام شناسایی شده و تصور می‌شود نوعی حلزون‌ ماهی باشد؛ با این حال، دانشمندان دانشگاه آبردین اسکاتلند اعلام کرده‌اند این موجود هیچ شباهتی به آنچه آن‌ها قبلا دیده‌اند، ندارد. موجود تازه‌کشف‌شده به شدت ظریف است و دارای باله‌هایی بزرگ است؛ دانشمندان معتقدند این ماهی نمی‌تواند در عمق بیش از ۸۱۴۵ متری زندگی کند، زیرا فشار در آنجا بسیار شدید خواهد بود. محققان به همراه همکارانشان در دانشگاه هاوایی این ماهی را در فیلم ۱۵۰ ساعتی شناسایی کردند که از درازگودال ماریانا گرفته شده بود.

دانلود ویدئو با حجم ۵ مگابایت

این فیلم با استفاده از ماشینی به نام «فرودگر هادال» گرفته شده که در دانشگاه آبردین ساخته شده و برای ماجراجویی در آب‌های عمیق طراحی شده است. این سامانه، عمیق‌ترین وسیله شیرجه‌زنی بریتانیاست و به نوعی دوربین زیرآبی با تفکیک‌پذیری بالا مجهز شده است. در این ماجراجویی ۳۰ روزه، دانشمندان ۹۲ شیرجه را به اعماق درازگودال ماریانا که در ساحل شرقی اقیانوس آرام در فیلیپین و جنوب ژاپن واقع شده، زدند.

سایت علمی بیگ بنگ /اطلاعات بیشتر: independent , iflscience

(14 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=22601
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.