بیگ بنگ: ادوارد راپلت، رئیس کمیته سری تحقیقات نیروی هوایی ابالات متحده، زمانی در اوایل دهه 50 میلادی نوشت: « تمام جنجال ها درباره لغت « مدرک » به یک سوال ختم می شود؛ اینکه مدرک چیست؟ آیا یوفوها باید جلوی در ورودی کارمندان پنتاگون فرود آیند؟ یا مدرک این است که راداری زمینی یوفویی را ردیابی کند، هواپیمای جنگنده ای را برای رهگیری آن ارسال کند، خلبان جنگنده آن را ببیند و با رادار خود روی آن قفل کند. فقط برای اینکه یوفو را مجبور کند با سرعتی خارق العاده دور شود؟ یا مدرک این است که خلبان جنگنده ای به سمت یوفو شلیک کند و حتی با وجود تهدید به محاکمه ای در دادگاه نظامی روی حرف خود بایستد؟ آیا این مدرک محسوب می شود؟ »

UFO-Wallpaper-1280x720
لزلی کین، خبرنگار حوادث و نویسنده کتاب « یوفوها: ژنرال ها، خلبانان و مسئولان دولتی رسما سخن می گویند» به این نکته اشاره می کند که در 90 تا 95 درصد گزارشات مربوط به مشاهده یوفوها در نهایت مشخص می شود که ناظران در واقع شاهد، بالون های هواشناسی، گوی های آذرخش، هواپیما و سایر پدیده های زمینی بوده اند. اما آن 5 تا 10 درصد مشاهدات دیگر به آسانی قابل توضیح نیستند؛ اما بدان معنا هم نیست که این مساله فرا زمینی بودن منشاء آنها را اثبات می کند. با این وجود، کین استدلال می کند این فرضیه که یوفوها بازدید کنندگانی از دنیاهای دیگر هستند « نظریه ای منطقی است؛ و با توجه به داده هایی که ما در اختیار داریم باید مد نظر قرار گیرد.» اما مهمترین شواهدی که برای این فرضیه وجود دارند کدامند؟

1) تاریخچه طولانی و مستند مشاهدات

یوفوها همیشه این دور و بر بوده اند، در واقع خیلی پیش از آنکه انسان ها آسمان را به تسخیر خود در آورند، نخستین گزارش از مشاهده یوفو در آمریکا به سال 1639 باز می گردد؛ زمانی که جان ویننتروپ ، فرماندار مهاجرنشین ماساچوستدر دفتر یادداشت روزانه خود می نویسد، جیمز اول، « مردی موقر و با خرد» و دو شاهد دیگر جرم درخشانی را دیده اند که به مدت دو تا سه ساعت بر فراز رودخانه مادی ( Muddy River ) نزدیک چالز تاون پرواز کرد. در طول قرن نوزدهم، مشاهدات مستندی دال بر مشاهده اجسامی گزارش شد که بعدها کشتی هوایی نام گرفتند. از جمله گزارش جولای 1884 که مشاهده یوفویی زحل مانند ( توپی که حلقه ای به دور آن وجود داشت ) در نوروود ایالت نیویورک حکایت می کرد؛ یا جرم سریع اسیری که در سال 1879 برای مدت کوتاهی بالای سر مردم وحشت زده شهر اورست ایلت کانزاس پرواز کرد.

2) همسانی و سازگاری توصیفات از چیزی که به نظر سفینه بیگانگان است

طی دهه ها توصیف شاهدان یوفوها از شکل و مشخصات اجرامی که دیده بودند، همسانی بی نظیری را نشان می دهد. در سال 1949 ، نویسندگان گزارش پروژه علامت (Project Sign) یکی از نخستین تحقیقات نظامی درباره یوفوها ، چهار گروه اصلی این اجرام را شناسایی کردند: لوح های پرنده یا بشقاب پرنده ها، شناورهای سیگار یا اژدر مانند بدون بال یا بالچه، اجرام کروی یا بالون مانند که قادر به شناور ماندن یا پرواز با سرعت بالا بودند و گوی های نورانی بدون شکل فیزیکی مشهود که قابلیت مانور داشتند. نزدیک به ربع قرن بعد، گروه بازرسی دولتی فرانسه به سرپرستی کلود پور از مرکز ملی تحقیقات فضایی، الگوی مشابهی را در میان بیش از 1000 گزارش دریافت شده از فرانسه و سایر کشورها پیدا کرد. البته در سال های اخیر، گزارشاتی دال بر مشاهده یوفوهایی شبیه جدیدترین هواپیماهای نظامی زمینی دیده شده اند و جایگزین بعضی از اشکال نتی یوفوها شده اند.

cl-ufo-DW-Wissenschaft-Hueckelhoven
3) تعداد بی شمار مشاهدات جدید که توسط افراد حرفه و موثق انجام شده است

راپلت در کتاب خود با عنوان « گزارش اجرام پرنده ناشناس » که در سال 1955 منتشر شد، به نمونه های بی شماری از سربازان ارتش، خلبانان عادی و نظامی، دانشمندان و سایر افراد حرفه ای قابل اعتماد استناد می کند که یوفوها را مشاهده کرده اند. در یک نمونه ، راپلت از تجربه خلبان یک جت جنگنده F- 86نیروی هوایی آمریکا سخن می گوید که تلاش کرد تا یوفویی را ردیابی کند . م.فق شد به فاصله 1000 متری جرمی بشقاب مانند نزدیک شود؛ اما پس از اینکه به سوی آن شلیک کرد، جرم ناشناس به سرعت برق از او دور شد. او خمچنین به رویارویی سال 1948 اشاره می کند که دو خلبان یک خط هوایی به فاصله 100 متری یوفویی نزدیک شدند و دو ردیف پنجره با نورهای درخشان را مشاهده کردند.

4) وجود شواهد محتمل فیزیکی از رویارویی با فضاپیمای بیگانگان

گزارش سال 1968 دانشگاه کلرودا که توسط گروهی به سرپرستی جیمز کوندون گرداوری شده بود، مستند به نمونه های بی شماری از مناطقی بود که خاک، چمن و سایر پوشش گیاهی آنها ظاهرا در اثر مواجهه با یک یوفوصاف شده بود، سوخته بود، شکسته بود یا به اطراف پراکنده شده بود. تحقیق علمی دیگری در خصوص واهد فیزیکی یوفوها که در اواخر ده 1990 و به سرپرستی اختر فیزیکدان دانشگاه استنفورد، پیتر استروک انجام شد، نمونه های گیاهی را توصیف می کرد که از محل فرود یوفویی احتمالی در فرانسه تهیه شده بود. محققان فرانوسی کشف کردند برگ ها تحت تاثیر تغییرات شیمیایی غیر عادی قرار گرفته اند که تنها می تواند ناشی از تابش قدرتمند مایکروویو باشد؛ موضوعی که توضیح آن با توجه به یافت نشدن اثری از پرتوزایی ( رادیو اکتیویته ) در محل بسیار سخت بود.

5) اثرات فیزیولوژیک مستند روی بدن شاهدان یوفوها

گزارش استروک همچنین علائم و نشانه هایی را توصیف می کرد که افراد محتلفی که با یوفوها روبرو شده بودند به آنها دچار شده اند. این نشانه ها از سوختگی و کری موقتی، تا حالت تهوع مدام و از دست دادن حافظه را شامل می شود. از جمله واضح ترین نمونه های می توان بتی کش، ویکی لندروم، و نوه وی کولبی را نام برد. آنها در دسامبر 1980 با « جرمی بزرگ و الماس مانند » مواجه شدند که بر فراز تگزاس شناور بود. هر سه نفر پس از ا« دچار بیماری شدند. برای مثال بتی کش علاوه بر تهوع شدید و اسهال، دچار تاول های بزرگی روی صورت خود شد. این اثرات برای چندین سال ادامه داشت و باعث شد او بش از 20 بار در بیمارستان بستری شود.

محمود حاج زمان

Read More : UFO , ufoevidence

مطالب مرتبط

راز اشیای پرنده “یوفوها” ( قسمت اول )

راز اشیای پرنده “یوفوها” ( قسمت دوم )

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

18 دیدگاه

 1. اگه وجود یوفو ها در زمین اثبات نشده ،شاید اصلا سیاره ی مارو نمیشناسند مانند ما که سیاره های شبه زمینی زیادی رو نمیشناسیم

 2. با سلام و احترام به همه دوستان عزیز،موجودات فرازمینی قطعا وجود دارند چون تنها زمین شرایط حیات رو نداره بلکه میلیون ها سیاره همانند زمین در منظومه ها و کهکشان های دیگه وجود دارند.پس وجود فرازمینی ها قطعی هست،اما سوالی که پیش می آید این است که ایا آنها به زمین سفر کرده اند یا خیر؟؟برای سفر به زمین نیاز به حداقل سرعت با سرعت نور،یا متراکم کردن فضا-زمان یا همچنین تلپورت کردن ادوات و تجهیزات و فرازمینی ها و هم چنین مقابله با انبساط فضا هست چون اونها با سرعتی بیش از نور دارن از ما فاصله میگیرند خب یعنی باید با سرعتی چند برابر نور به سمت ما حرکت کنند،چیزی که بنظر بنده جای سوال هست اینکه اون تب و تاب 1940 تا 1980 چطور یکدفعه از بین میره ؟؟آیا کشورهایی که به حقایقی در این زمینه ها دست پیدا کرده باشند اون رو در اختیار عموم میگذارند؟؟به هرجهت اونها در بدو امر به دنبال استفاده خودشون از دانش کسب شده هستند.بنابراین یک مقدار میشه گفت صحبت ها ناپخته و سربسته باقی می مونه تازمانی که افشاگری کاملی صورت بگیره که اگر حقیقت داشته باشه مطمعن باشین هیچ وقت به صورت یک راز باقی نخواد موند و بلاخره افشا میشه.اگر نظر شخصی بنده رو بخواین باید عرض کنم خدمتتون که یک مقدار بعید هست که فرازمینی ها با این همه گستردگی خلقت هنوز نتونسته باشن سفر در زمان کنند، هنوز نتونسته باشن تلپورت کنن یا هزاران روش دیگه برای سفر های فضا-زمانی.اما اینکه چرا با ما ارتباط نمیگیرن؟؟به اعتقاد بنده اون ها با اون همه تکنولوژی اگر قرار به زمین سفر کنندگر اون ها خودشون نخوان هرگز کسی اون ها رو نخواهد دید.شما در بحث های نظامی پروژ هایی رو مشاهده می کنین مثل shadow.که نور از دورن جسم عبور می کنه و هرگز دیده نمیشه.فکر می کنین اون ها با این همه تکنولوژی ایا با بشقاب پرنده میان؟؟؟خیر.اگر اون ها با این همه تکنولوژی وجود داشته باشند قطعا الان در بین ما در حال جمع آوری اطلاعات هستند، اینو مطمعن باشید.اما اگر به اون سوال ها که عبارت است از چگونه با سرعت چند برابر نور حرکت کردن، چگونگی متراکم کردن فضا-زمان،چگونگی مقابله با انبساط فضا،چگونگی باقی ماندن به صورت جسم وقتی سرعت بیش از سرعت نور میشه(چون اجسام در سرعت نور انرژی تبدیل میشن) نرسیده باشن هرگز مارو پیدا نخواهند کرد و ماهم اگر به جواب این سوال ها دست پیدا نکنیم ماهم هرگز به فضای دوردست نخواهیم رفت واین ها ده ها سوالی که برای سفر های زمانی باید به اون ها پاسخ داد.

 3. به جای خیال پردازی دنبال مدرکی بگردید که برای بیان اون مجبور به استفاده از قیدهای واقعا، حتما و… نباشید. بعد هم تمام این مشاهدات تحت تاثیر فیلم های sf است. تازه بودن یا نبودن UFO فرقی به حال ما نداره و تو درک ما از کیهان تغییری ایجاد نمیکنه!

  1. طوری داری میگی مدرک بیارین که انگار شما مدیر ناسا باشید و ما هم قصد اثبات چیزی را داریم. مگه برای ارائه دیدگاه توی یک سایت خصوصی هم مدرک باید آورد؟ یکی میاد تو دیدگاه میگه من کارشناسی حقوق دارم شما ازش مدرک میخواید؟! واقعا جالبه.
   طرف اگه میتونست مدرک از یوفو گیر بیاره که منتظر ناسا و علم نمی ماند. آن هایی که میگم ما هم دیدیم دنبال جواب هستند که اونی که دیدن چی بوده و از کجا اومده. این ها را باید علم و ناسا جواب بدن و ان ها هستن که باید مدرک بیاورند نه ما. ما فقط با چشم خودمان دیدیم همین. ناسا نباید این ها را مخفی کند و ما را بر خلاف واقعیت شیاد و خرافی بخواند.من مطمئنم که امکان نداره چیزی موجود باشه و ناسا ندونه. سوال اینجاست که چه چیزی را داره مخفی میکنه؟ موجودات فضایی یا تکنولوژی ای که خودشان دارند؟

 4. بله یوفو ها وجود دارند چون خیلی ها اون رو دیدن ولی هنوز کسی نمیدونه چرا اون ها به زمین میان

 5. من حدود 25 سال پیش تو تبریز یک بشقاب پرنده رو دیدم. ولی چون بچه بودم دیگه به کسی نگفتم.
  الان شاید شما بگید من اشتباه کردم و یا با هواپیما اشتباه گرفتم. ولی 100 درصد بشقاب پرنده بود.
  25 سال پیش ایران اینقدر پیشرفته نبود که هواپیمایی به شکل بشفاب داشته باشه و یا همسایه های ایران داشته باشند.
  کار آمریکا هم نبوده چون در فاصله نزدیک داشت میرفت. اگر در فاصله خیلی دور در هوا بود میشود گفت محصول آمریکا و یا شوروی بود.
  UFO رو فقط اونهایی باور میکنند که تو زندگیشون حداقل یک بشقاب پرنده و یا آدم فضایی دیده باشند.

 6. سلام دوستان کسی خبری رو که چند وقت پیش صفحه اصلی یاهو گذاشته بود دید که امریکایی ها تو حریم هوایی ایران از یه یوفو عکس و فیلم گذاشته بودن با اجازه ادمین سایت ویدیو رو میزارم
  اسم ویدیوتو یتوب :
  UFO is Filmed by Passenger on Flight over Iran
  لینک ویدیو:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q5_FRH6tLLc

 7. یه فرضیه جذاب دیگه هم هست که میگه یوفوها همین انسانها ی پشرفته قرنها ی آینده هستند که تسلط بسیاری در علم پیدا کردند و رازهای سفر در زمان رو میدونند..و هرزگاهی میاند و میبینند و می روند ، اما تاثیری در اون نمیذارند چرا که یک تغییر کوچک در زمان احتمال بوجود آوردن زمینه تغییرات خیلی بزرگ در آینده خودشون خواهد بود..و شاید این دلیلیست که موفق به کشف اونا نشدیم و اونها هم دائم در حال مخفی شدن!!
  ولی خوب ، این فرضیه رو هم نمیشه زیاد محتمل دونست ، چون علم فعلا” میگه اگه یه روزی هم قادر به سفر در زمان باشیم، آن در آینده خواهد بود و ودر آنجا هم خواهیم ماند..!

  1. من با این نظریه موافقم واقعا عالیه. باید روش فکر کرد.

 8. اول وختی در مورد علم دانش حرف می زنیم لطفا دوور باشید از توهین و مسخر كردن هم دیگر.
  دووما ، كی گفت انسان راه‌ غلب بر جاذبیه‌ نمی داند؟.بلی می دانان .تو المان در سالهای ١٩٤٦ ازمایشهای زیاد انجام دادان و موفق شدان .ڤلی اونها پناهنش نگش داشتان.امریكا ،روسیه‌ ،المان ،چین ژاپون …الخ .بجز دولتهای ما می داناند چ خبراست.یوفها جز تحقیقاتی فرا تر از درك ما ست.كوشش و تلاشهای زیادی می كنان در ان مورد.
  سی هم .دانشمندا المان طراحی كامل یك سفینه‌ فزای كردان كی بجای رفتن بسوی ستارگان ،ستارگان بسووی سفینه‌ میا یان .شیاد باور نكردنی باشد اما حقیته‌ است. ٦ ماه‌ پیش در اوربا جنجالی بجود اورد .اكثریت تلڤزیونها داخلی او روبا در مورد ان تجارب حرف زدان.اما كسی در كشورهای شرق انه‌ نمیشنڤاند.
  در دكیومتریها دولت انگلستان هست می گویاند ٩٥% شواهد كی بر یوفها تلقی كردان .چیزهای طبیعی بود و هیچ دل بر وجود یوفوها نیست.اما ٥% ش هنوز نمی دانیم چی هست.ممكن است روزی بتوانیم اونها با روشهای معمولی تفسیر كنیم.

 9. به نظرمن این خیلی ساده لوحانست که فکر کنیم موجوداتی از فضا به وسیله ی یوفو ها بیایند
  در کل 3 حالت برای موجودات غیر انسانی وجود دارد
  1.باهوش تر از ما هستند
  2.هم رده ی هوش ما هستند
  3.از ما ضعیف تر هستند
  دوستان تا حالا به گوناگونی حیوانات پیرامونمون فکر کردین ؟
  یه ایده میدم دوست دارم رو این ایده ی من فکر کنین و با من در ارتباط باشین.
  از نظر من این همه موجود اطراف ما یک نماینده هستند از موجودات به قول معروف فضایی
  منظورم اینه که شاید بعضی از آنها شبیه خوک باشند ، بعضی به شکل گربه و بعضی به شکل طوطی ….
  فقط این واسه من جالب که اگر فرضیه من درست باشه ما از اومدن ودیدن چنین موجوداتی دیگر جا نمی خوریم و ترسی نخواهیم داشت.
  https://www.facebook.com/kiani.tahmineh#!/saeed.bahrami.18

  1. باشه تو اینجوری فکر کن که شعور بچه گربه از من بیشتره ! تو خوبی ! وقتی چند وقت دیگه خبر کشف ضد جاذبه و تولید نیروگاه گداخت هسته ای و … رو شنیدی معلوم میشه شعور بچه گربه بیشتره یا شعور من ! فقط تا اون موقع سعی کن روح و بدنت رو مثل الان ! سالم و تندرست نگه داری تا حداقل خبر این اکتشافات و اختراعات رو با گوش خودت بشنوی .

 10. اولا : تمدن های خیلی خیلی خیلی … پیشرفته تر از انسان وجود داره و به احتمال خیلی زیاد روی کره زمین هم تشریف آوردن ! ودر حال حاضر هم وجود دارن و اگه کسی فکر میکنه که این حرفا چرت و پرت و دروغه محضه یعنی هنوز تو (( توهمات و تخیلات )) شیرین و قشنگ ! دوران کودکی مثل خواب شیرین بچه گربه ها و توله خرسای ناز نازی و خوشجل موشجل !!!! به سر میبره و خلاصه مشکل از ناحیه خودش هست ! .
  دوما : الان تنها و تنها مشکل ساخت بشقاب پرنده ها غلبه بر جاذبه و کشف ضد جاذبه هست که راه حل اون هم به زودی زود ( نهایت تو چند دهه آینده و شایدم خیلی زودتر ! ) تو شتاب گر ذرات تو سرن سوییس به دست میاد ! .
  همین … !

  1. کسی که فکر میکنه یوفو ها و بشقاب پرنده ها و موجودات فرا زمینی و تمدن های پیشرفته تر از بشر وجود ندارن و به کره زمین نیومدن یعنی مغزش معیوبه ! . یعنی شیرین عقله و سلولای خاکستری مغزش با بقیه سلولای مغزش قاطی شده و هنوز سلولای خاکستری مغزش تشکیل نشده و باید اونقدر ریاضت بکشه و تفکر کنه تا سلولای خاکستری مغزش و قشر لب جلویی مغزش تشکیل بشه و باهوش تر بشه تا لااقل بتونه دنیا رو واضح تر ببینه نه مثل بچه گربه ها به دنیا نگاه کنه ! .

  2. ببخشید مستر دولت آلمان نازی تو دوران جنگ جهانی بشقاب پرنده هارو ساخته و حتی به تولید انبوه هم رسونده پس از شکست آلمان نازی دولت آمریکا طرح کپی صنایع و تسلیحات المان نازی رو به تصویب رسوند و همه اون پیشرفت هارو کپی کردن.

  3. عزیزجان ! تو مثل آلیس در سرزمین عجایب داری رویاپردازی می‌کنی! شتاب‌دهنده سرن مگه بیکاره! اون داره روی بیگ‌بنگ و تولید هستی کار می‌کنه ! فردا کارخونه‌ی هستی سازی می‌زنند! وگرنه یه بچه‌ گربه هم می‌دونه که راز غلبه بر جاذبه صد ساله کشف شده ، منم کتاباشو دارم. ضمنا خیلیم سخت نیست! فقط امکانات می‌خواد